Arkalı-önlü Baskılama

Tek kağıda arkalı-önlü baskı yaparak maliyetlerinizi önemli ölçüde düşürebilir ve dilerseniz profesyonel kitapçıklar üretebilirsiniz.

Ön Arka Sonuç

Arkalı-önlü baskı

Günlük işlerimizde tek sayfaya baskı almak bizim için bir alışkanlık haline gelmiştir. Fakat okumak için veya yanlızca şirket içerisinde kullanılacak bir döküman söz konusu olduğunda aslında kağıdın arka yüzünü atıl bıraktığımız hiç aklımıza gelmez. Oysa kağıdın arka yüzünü de kullanarak kağıt masrafımızı basitçe %50 azaltmamız mümkündür.

Arkalı-önlü baskılama süreci nasıl işler ?

Kağıt tepsiden alındıktan sonra temel olarak yazıcının içerisinde yandaki şemada görüldüğü gibi bir yol izler. Arkalı-önlü baskılama'nın otomatik olarak yürütüldüğü yazıcılarda kağıt tekrar sistem içerisinde döndürülür ve yeniden işleme alınarak baskı süreci tamamlanır. Bu işlem sırasında yazıcı gönderilen sayfaları belleğinde tutarak işlemi hızlandırır.

Otomatik olarak yapılmayan, yani manuel olarak çalışan Arkalı-önlü baskılama'da da aynı esas geçerlidir. Tek fark kağıdın arkasının çevirilerek yeniden kağıt tepsisine manuel olarak konmasıdır. İşin yazıcıya tekrar gönderilmesine gerek yoktur. Yazıcı kendisine gönderilen sayfaları gönderildiği sırayla ilk kağıdın önce ön sonra da arka yüzüne basar. Eğer iki sayfadan fazla çıktı alınacaksa ilk sayfayı bitirdikten sonra sıradaki kağıdı tepsiden alır.

Arkalı-önlü baskılama hangi ihtiyaçlarımı karşılar ?

Arkalı-önlü baskılama öncelikle işletmenizin kağıt masrafın %50 azaltacaktır. Kağıdın hem arkasını hem de atıl kalan arka yüzünü değerlendirmenize olanak yaratır. Dilediğiniz sayfa sayısında kitapçık basmanızı sağlayarak kendi küçük matbaanızı işletmenizi sağlar. Kağıdın enine veya boyuna baskı almanızı sağlayarak tasarımlarınızı özgürce yaratabilme imkanı tanır.

Üstelik kağıdın iki tarafını da kullarak daha az kağıt tüketildiği için ormanlardan daha az ağaç kesilmesine ve doğanın dengesini korumasına da katkıda bulunursunuz.

Kolay kullanım

Samsung yazıcılarının üzerinde bulunan Duplex tuşuna bir kez basarak yazıcınızı Arkalı-önlü baskılama moduna geçirebilirsiniz. Özelliğin kolayca kullanılması için tasarlanan bu tuş sayesinde yazıcınızı idare etmek son derece kolay olacaktır. Aynı özelliği dilerseniz yazıcınızın ayarlarından da aktif hale getirebilir veya kaldırabilirsiniz. Bunun için bilgisayarınızda yazıcı ayarları kısmına bakmanız gerekmektedir.

Sonuç : Kullanımı kolay ve tasarruflu

Arkalı-önlü baskılama kullanımı son derece kolay ve kağıt masrafınızı azaltan özellikleriyle hem işletmenizin bütçesine katkıda bulunacak hem de işlerinizde daha faydalı olacak dökümanlar üretebilmenize olanak sağlayacaktır.